Spor Bakanı Kenan Sofuoğlu'nun Gösterisini İzledi

0

Bakan Suat Kılıç, Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve 16 yaşındaki sporcu Sinan Memnun’un kutlamalar kapsamındaki Atatürk Kültür Merkezi’ndeki gösterisini takip etti.

Bakan Kılıç buradaki konuşmasında, motosikletin güvenli yapıldığında zevkli bir spor olduğunu belirtti. Gösterileri izlerken kaygılandığını ve dua ettiğini söyleyen Kılıç, ”Sinan (Memnun) yaşında bir oğlum var. Burada bu gösterileri o yapsaydı izleyemezdim. Sinan’ı bu yüzden duayla her defasında aşağıya indirdik” ifadelerini kullandı.

Kenan Sofuoğlu’nun Türk sporu için önemli birisi olduğunu anlatan Bakan Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Kenan’ın gösterisi sırasında çok kaygılandım. Kenan milli olarak bizi temsil eden nadir sporcularımızdan bir tanesi. Allah korusun Kenan’ın başına bir şey gelirse yurtdışında temsilimizin olmayacağına mı yanalım, Kenan’ın canının yanacağına mı yanalım? Kenan bir denge adamı. Hayatta da sporda da bir denge adamı. Türk gençliğine ahlak konusunda örnek olma konusunda da bir denge adamı. Bu kardeşlerimizi kutluyorum. İnşallah Türk gençlerinin yetişmesinde çok ağabeylik edecekler. Hepsi sağ olsun, kazadan belalardan uzak olsunlar. Kenan kardeşimize çok dua edelim. Milleti adına çok risk alıyor.”

”Siz iki teker üzerinde nasılsınız?” sorusuna Bakan Kılıç, ”Dört teker üzerinde daha iyiyim” diyerek esprili bir yanıt verdi.

-Sofuoğlu: ”Burada çocuklarla olmak çok güzel”-

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, gösteri sonrası yaptığı açıklamada, ”Bugün burada olmak çok güzel. Çocuklara yavaş yavaş motosikleti sevdiriyorlar. Son yıllarda motorsporları federasyonları çok olumlu çalışmalar yapıyor” dedi.

Çocukların kullanması için 20-25 adet küçük motorun getirildiğini ifade eden Sofuoğlu, şunları söyledi:

”Bu motorlar, çocukların bu sporu sevmesi için getirildi. Önemli olan çocuk yaşta sporcuları yetiştirmek. Türkiye’nin yetenekli çocukları var. Bu çocukları ileride dünya arenasında göreceğimize inanıyorum.”

Milli sporcu, sakatlıktan tamamen kurtulduğunu ve hiçbir probleminin kalmadığını dile getirdi.

Gösterileri Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar da takip etti.

 

Anadolu Ajansı

Facebook Yorumları

yorum

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER