Alonso: "Massa En İyi Pilotlardan Birisi"

0

F2012, takımın beklentilerinin çok altında kaldı; bunun ardından hem Domenicali hem de Massa’nın, takımdaki geleceklerini kurtarma adına işlerinin zor olduğu söylentileri çıktı. Ama her ikisinin de mükemmel işler çıkardığını belirten Alonso,  herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek olmadığını söyledi.

Resmi internet sayfasında taraftarlarının sorularını yanıtlayan Alonso, Massa için şu şekilde konuştu “Dünyadaki en iyi pilotlardan birisi. Bütün kariyeri boyunca bunu gösterdi.”

“İyi bir aracınız olduğunda övgü almak kolaydır; aynı zamanda kötü aracınız olduğunda eleştirilmek de. Renault’taki son dönemimde benzer bir durumu yaşadım; takım arkadaşlarımın bazıları adil olmayan bir şekilde eleştirilmişti; şimdi ise tekrar övgüler alıyorlar.”

Domenicali’nin yerine Flavio Briatore’nin daha iyi olup olmayacağı sorusuna Alonso: “Stefano’nun çalışması her anlamda muhteşem. Ondan daha iyi birini düşünemiyorum”

“Önceden de izah ettiğim gibi eleştirilerin övgüye dönüşmesi sadece 1 yarış alır. Flavio ile çok iyi arkadaşız ve sıklıkla görüşürüz. Şimdiye kadar tanıştığım en zeki insanlardan birisi.”

İspanyol pilot ayrıca 2011 sezonuna bacağında ciddi ağrılarla giriş yaptığını da açıkladı.

Alonso: “En çok zorluk çektiğim dönem, geçen sezonun başıydı. Kalça sinirinde sorun yaşıyordum ve yarışların sonlarına doğru bacağımda ciddi ağrılar oluşturuyordu.”

Facebook Yorumları

yorum

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER