Ferrari Çifte DRS'yi Kopyalayabildi mi?

0

Eğer bu doğru ise İtalyan takım, FIA’nın onay verdiği W03’teki sistemi başarılı bir şekilde benimseyen ilk ekip olabilir.

Auto Motor und Sport, Ferrari’nin Mugello’da Perşembe günü arka kanatta son güncellemeleri kullandığını yazdı.

Haber: “Kanatta sadece küçük değişiklikler var. Yakından bakmanız gerek.”

Dergi, 2012’nin F-kanalı olan çifte DRS’nin, Ferrari’nin şimdiye kadar görülmemiş yeni ön kanadı ile birlikte çalışabileceği yönündeki söylentileri sayfalarına taşıdı.

Haber: “(Ön kanat) ilk olarak Barselona’da yeni difüzör ve burunla birlikte görülecek.”

Mugello’daki testlerin son günü Perşembe, Alonso’nun kazasına rağmen Ferrari garajında yüzler gülüyordu; anlaşılan o ki güncellemeler işe yaramış.

Alonso: “Barselona sezon içinde kilit bir nokta ama belirleyici olmayacak.”

Bunun yanında İspanyol pilot, Mugello’da en hızlı aracın Lotus’a ait olduğu belirtti.

Red Bull Motor Sporları Sorumlusu Helmut Marko da hemfikir “Görünüşe göre Lotus en hızlısı”

Facebook Yorumları

yorum

HENÜZ YORUM YOK

  1. inşallah alonso bu yıl şampiyonlugu alır ferrari sadece rekabetci bir araç verse alonsoya massanında katkısıyla markalar şampiyonlugu bile gelir ama zor :)

  2. Bir Ferrari taraftarı olarak söylüyorum sene başında dişimizi sıkıcaz ilk dört yarıştan sonra şampiyonluğa ortağız denildi. ilk dört yarış geçti ve şimdi alonso gelişimimiz basamak basamak olacak diyor ve dört yarış sonrayı gösteriyor. Artık ferrari taraftara oynamaya başladı. Bu saatten sonra şampiyonluk falan gelmez. 2012 benim gözümde çöp.

  3. alonso boş konuşmaz mutlaka bildiği bir şeyler var ki konuşuyo sezon başından beri hep kötümser konuşuyo du bu burda bitti f2012 deki yeni güncellemeler tam kapasite kullanmadılar alonso sert lastikle lotusun sadece 0.3 saniye gerisindeydi lotus orta sert lastikle attı sert ile orta sert lastik arasında yaklaşık 0.5 saniye farkı var bu da ferrarinin podyum mücadelesi içinde olacağını gösteriyor

  4. Haklısın aslında çok yakın ve belirsiz bir sezon geçiyor.Herkes birbirinden puan çalıyor.Böyle şartlarda iyi taktikler veya şans faktörü büyük katkı sağlayabilir.Ama bizde de şans yok pek.Bakalım neler olacak önümüzdeki bir kaç yarış…

  5. Orası belli olmaz. Ferrari 2005'te de bu kadar kötü bir başlangıç yapmıştı ama sezon içerisinde büyük bir ilerleme sarf ettiler ve Schumacher sezonu 3. bitirdi.

    2005'in aksine bu sezon şampiyonluk yarışında yalnızca 2 pilot yok. Herkes birbirinden puan çalıyor. Böyle bir şampiyonada her şey olabilir.

CEVAP VER