Alguersuari, Geçen Sene Sonunda Lotus'un Teklifini Reddetmiş

0

Bu iddianın sahibi İspanyol Mundo Deportivo Gazetesi, 22 yaşındaki Alguersuari’nin geçen sene son anda takımdan kovulmasına atıfta bulundu.

Mart ayında Alguersuari, olumsuz haberin son anda gelmesi nedeniyle kendisine başka bir fırsat aramak için zamanın kalmasıından şikâyet etmişti.

2012’de yorumcu olarak padokta bulunan ve Pirelli ile de test pilotluğu üzerine anlaşan İspanyol pilot “(Red Bull’un kararı) beni yaraladı ama öldürmedi” şeklinde demeç vermişti.

Ama Mundo Deportivo, Bahreyn’de Lotus pilotları Kimi Raikkonen ve Romain Grosjean’ın podyuyma çıkmasını izlerken incinmiş olabileceğini yazdı.

Haber: “Hiç şüphesiz geçen (sene) 26 Kasım’ı hatırlıyordur; Brezilya’nın sıralama günü. O gün Lotus Renault takımı, 2012’de onlarla birlikte olup olamayacağını öğrenmek istemişti.”

Söylenene göre Alguersuari, Lotus patronlarına 2012’de Toro Rosso’da olacağını, çünkü Franz Tost ve Helmut Marko’nun kendisine bunu söylediğini ifade etmiş.

İlginç bir şekilde İspanyol pilot, Pirelli’nin Lotus Renault aracını satın almış olması nedeniyle testlerde takımın 2010 aracını kullanacak.

Alguersuari’nin test programı gelecek ay Jerez’de başlayacak.

Facebook Yorumları

yorum

HENÜZ YORUM YOK

  1. Üstad bana bak ben alonso fanı falan değilim. gönlümdeki isim Schumacher'dir. Ancak takım olarak Ferrari'yi desteklerim. onu da schumacher sevdirdi bize zamanında. Sen iki senedir F1 izliyosun muhtemelen ben 11 yıldır izliyorum. Alonsonun yeni çıktığı dönemlerden beri. Alonsonun yaptıklarına vettel daha ulaşamamıştır. Burdan vettele yeteneksiz veya kötü pilot demiyorum o da geliştiriyor kendini bir kaç sene sonra o da Alonso kıvamına gelicektir. Burada senden başka alonsonun yeteneğine,pilotluğuna laf atan yok bende alonsonun avukatlığını yapmıyorum. Ortamdaki seviye sayende düştü ve keyifsiz hale geldi.

  2. Anladığım kadarıyla, Jaime, kendisini buralara kadar getiren Red Bull'a ihanet etmemek istemiş. Belki de ileride RB koltuğuna oturmayı hayal ediyordu. Takımdan kovulması Toro Rosso için olağan bir şey, sonuçta junior takım. Ama bu kadar geç haber verilmesi onun için çok kötü oldu. Sanırım Red Bull da ne yapacağı konusunda kararsız kaldı.

    Lotus Jaime'yi gerçekten istemişse, adam kötü pilot değil demektir, boş boş laga luga yapmaya gerek yok. Gider, gitmez orasını kendi bilir.

    Jaime'yi sempatik buluyorum. Kestanecinin bir numarası yokmuş gibi geliyordu bana, gerçi her şanssızlık onu buldu.

CEVAP VER