Boullier: "Grosjean Şampiyon Olabilir"

0

Fransız asıllı İsviçreli pilot Bahreyn’de Formula 1’deki ilk podyumuna çıkma başarısını göstermişti. Boullier, Grosjean’ın Kimi Raikkonen karşısındaki temposundan etkilendiğini söylüyor.

“Podyum finişinden ziyade etkileyici olan şey, Kimi’ye çok yakın bitirmesi oldu. Sebastian Vettel’in de sadece 10 saniye gerisindeydi. Her iki pilotumuzun da yarışı birbirine bu kadar yakın tamamlamasını beklemiyordum. Bu demek oluyor ki, (Grosjean) artık en yüksek seviyede mücadele etmeye hazır. Bir gün dünya şampiyou olabilmek için gereken hıza ve yeteneğe sahip.”

Boullier, takımın güçlü pilot diziliminin bu sezon başarıda kilit rol oynayacağını düşünüyor. Raikkonen’in spora dönmesinin ardından gösterdiği performansın oldukça iyi olduğunu söyleyen Boullier, Fin pilotun sezon ilerledikçe daha iyi sonuçlar ortaya koyabileceğine inanıyor.

“Daha fazlası gelecek. Hızlı olduğunu çok kez gösterdi. Toparlanmaya ihtiyacı olduğu zaman ya da kötü bir sıralama geçirdiğinde, bunların üstesinden gelmeyi başarıyor. İki yıllık aranın ardından yeniden uyum sağlaması çok zamanını almadı. Bu hafta sonu da artık yarışın içinde olduğunu kanıtladı.”

Facebook Yorumları

yorum

Öneri:  2016 Rusya GP: Rosberg Kazandı, Vettel Kaza Yaptı!

HENÜZ YORUM YOK

 1. Evet yeteneği olabilir bende görüyorum ama bu taibkide aracın hızınada bağlı Lotus gelişmekte olan bir takım ve her hafta yeni gncelleştirmeler geliyor buda aracı dahada hızlandırıyor diğer takımlarla boy ölçüşmesini sağlıyor.Hemen bir yarışta podyuma çıktı diye Şampiyon ilan etmeye gerek yok o 3.kolay oldu çünkü arkadan zorlayan yoktu bakalım Kimi nasılda gelip geçti sonra üstelik farkı açıp gitti bu mu şimdi şampiyon olacak kişi.Yani ben lotus taraftarı olarak Grosjeanın şampiyon olma şansını önümüzdeki 2 yıl için göremiyorum daha genç kendini geliştirmesi lazım örneğin Kimi'den örnek alabilir herşey var 4+4+4 =)

 2. Yahu arkadaşlar adam şampiyon olur dememiş ki. Olabilir demiş . Gelecek senelerde olabilir demiş şuanki şampiyonlara baksanıza alonso pat diye ilk senesinde mi şampiyon oldu? Hamilton? Efsane Schumacher? Raikonen? Button? Vettel? Vettel içinde bunlar söylendi Vettel iyi araçla yaptı yapacağını. Lütfen makaleyi sonuna kadar okuyun öyle yorum yapın.

 3. yok artık diyorum adam bir kere podyuma cıktı diye hem onu zorlayan olsaydı onuda göremezdi mclaren ve ferrarinin geri planda kalınca podyuma tabiki hrt bile cıkabilirdi sampiyon olmak için iyi pilot lazım perez ve maldonado gibi hata yapan olursa zor yani…

 4. Başlığı okuyup yorum yapmak çok güzel Adam dememiş zaten 2012 Dünya şampiyonu olur diye

  Bir gün dünya şampiyonu olabilmek için gereken hıza ve yeteneğe sahip."

  Bu kadar kısa ve net adam kötü bir şey dememiş Pilotunun bir gün dünya şampiyonu olabilmesi için gereken kumaşa sahip olduğunu söylemiş. Diğer seriler de elde ettiği şampiyonluklar da bunu gösteriyor zaten. Tabi ki F1 farklı bir spordur ama gereken her şeye sahip olduğunu gösterdi daha ilk sırlama turların da. 2009 saymıyorum.

 5. herşeyden önce istikrar gerekli şampiyon olabilmesi için.Saf hız gördük ki bu sene hiç bir işe yaramıyor, lastiklerden dolayı + drs de çok önemli faktör savunma yapmak çok zor.Bir yarış önce Kimi nin başına gelen ler ortada,lastik kulanımını iyi ayarlarsa bence bu sene bir çok pilotu zor duruma sokar.Kesinlike en en hızlısı veya en iyisi değil ama iyi start alıyor,biraz aceleci davranıyor hata yapmaya yakın sürüş sitil var, vettel in şampiyon olduğu ilk sene gibi.Seb bile o seneki araçla son yarışta zar zor şampiyon oldu fakat bu sene gördük ki adrenalin patlamasını iyi ayarlayabiliyor.

 6. Bir gün dünya şampiyou olanbilmek için gereken hıza ve yeteneğe sahip."

  şuan demiyor.
  İnşallah şampiyon olur.
  ben f.alans.şumi.kubika taraftarıyım sanki onlar ilk senesindemi şampiyon oldu.

 7. hayır anlamadığım vettel 1.oldu kimse "Vettel şampiyon olabilir" demiyor da podyuma çıkan Raikkonen'e , hatta onu geç Grosjean'a bile şampiyon olur diyor sayın E.Boullier..

  Raikkonen'e güvenimiz sonsuz da Lotus'a güvenimiz irdelenebilir

 8. bence raikkonen'in şu anda 60%'ını gördük. benim bildiğim raikkonen bahreynde ne yapar eder yarışı kazanırdı. sakin oynuyor şuan. sezon başlamadan söylemiştim, grosjeana üstünlük kurup biraz daha alışana kadar 4-5 yarış alacak diye. yavaş yavaş kendine geliyor.

  bu arada biri 11. başladı diğeri 5. biri vettel'le mücadele etti diğeri boş boş sürdü. 7 saniye fark aslında 20 saniye.

 9. geçenlerde royal huntun bir yorumunu gördüm
  grosjean gelişmedi sadece kiminin yanında alonsonunkinden daha iyi duruyor demiş.
  bence yanılıyosun grosjean gelişti ve gp2 şampiyonluğunu kazandı.gp2'de biraz izleyipde yorum yapsan iyi olur.yaptığı ataklar savunmalar gerçek f pilotu olduğunu gösteriyor.kimi şu anda araçtan daha fazla şeyler çıkarabilir ama çıkaramıyor.sezon ilerledikçe kimide alışıcak ve o zaman fark biraz daha açılıcak.ama şunu sölim grosjen çok yetenekli bir pilot.

CEVAP VER