Haug, Lastikler Konusunda Schumacher'e Katılmıyor

0

Yedi dünya şampiyonluğu bulunan Schumacher, Bahreyn GP sonrasında lastiklerin kendilerini sınırladığını söylemişti.

Haug, bu konuda pilotuna tam olarak katılmıyor ve Pirelli’nin, 2012’de çok iyi yarışlar ortaya çıkmasını sağladığını; büyük rekabet oluşturduğunu düşünüyor.

Haug: “Elbette bir pilot için, daha hızlı gidebileceğini düşündüğünde ama aynı zamanda dikkatli olması gerektiğinde her zaman belli hayal kırıklıkları olur”

“Bu, bir yarışçının doğasında vardır.”

Haug ayrıca Schumacher’in o eleştirileri yapmasının, Mercedes’in pilotlarına baskı yapmadığını ve özgürce düşüncelerini ifade etmelerine izin verdiğini gösterdiğini ekledi.

Facebook Yorumları

yorum

HENÜZ YORUM YOK

 1. aynen todt, brawn, byrne, schumacher sayesinde benetton'un adı duyuldu. sonra bu ekip 16 sezon markalar, 21 sezon pilotlar şampiyonu çıkaramayan ferrari'ye geçip 4 sezon içinde takımı toparlayıp şampiyonluklar kazandırdılar. şimdi eski ekipten birkaç kişi olmasa da bob bell gibi üst düzey adamlar la mercedes'i toparlıyorlar bu başarılar tesadüf değil.

 2. aynen todt, brawn, byrne, schumi ekibi benettonu yarattı. 16 yıl markalar. 21 sezonda şampiyon pilot çıkarmayan ferrari'yi toparladılar. şimdi eski ekipten bir kaç kişi olmasa da takıma kattıkları bob bell gibi üst düzey adamlarla mercedes'i toparlıyorlar.

 3. rosberg resmen polliyannacılık oynuyor daha doğrusu millete öyle göstermeye çalışıyor
  formula 1 vettel den önce girdi bahreynde en hızlı turu atınca almanların yeni şumisi dendi
  ardından vettel geldi ondan daha genç ve yetenekli formula 1 domine etmeye başladı
  ardından rosberg bunu acayip bi şekilde kıskanmaya başladı
  vettel yarış kzanınca içi içini yiyodu
  geçmişte almanyanın şampiyonluğa oynayan pilotundan neler öğrenirsiniz dendiğinde
  kimden seb de n mi hiç bi şe
  şeklinde alaycı bi ifade kullanmıştır
  nese 2-3 sene sonra herkes görecek hanyayı konyayı……………………….Şalu

 4. horneri neweyy ve vetteli nasıl red bull yarattı düşüncesi yanlış sa şumi ve brawnıda ferrari yarattı düşüncesi çok yanlış bi düşünce yaşın kaç bilmiyorum ama şumi 94 ve 95 te benettonda şampiyon olarak kndini kanıtladı ferrariye gelmeden zaten şampiyonlukları vardı
  anlaşılan şumi senin canını 2000-2004 arası baya yakımış ki şimdi ona sallıyosun adam bu sene şanssız yaşıda var çok faktör var ortada
  aklıma rock balboa serileri geldi gençliğinde herkezi yendi boksu bıraktı yılllar sonra tekrar bi maça çıktı adamı çok zorladı neredeyse kazanacaktı bu da onun gibi bi şe

 5. en iyi derecesi 4.cülük o dereceyi ilk 2011 kanada da almadı 2010 ispanya'da aldı. yarısının elendiğini diyorsunda bu schumacher'in sorunu mu kardeşim? öyle olunca yarıştan sayılmıyor mu? sıradan bir yarışta değildi hani. yağmurlu yarış ak'la kara'nın belli olduğu yarış 😉 yine yağmurlu 2010 kore yarışında da gördük kimin iyi olduğunu. bu sezon lastikler sayesinde hanımefendi gibi kullananlar ön plana çıkıyor malesef…raikkonen'e öyle demek istemiyorum o da agresif pilotlardan. lotus aracı daha iyi davranıyor lastiklere bu konuda şanslı. schumacher dönüşünde onunki gibi bir araca sahip olmadı.

 6. ''Şumi'ye de Brawn'ı da Ferrari yarattı''. anaaa harbi mi lan. Ferrariden önce Benetton zamanlarınıda bilmiyon herhalde seninde ne zamandır F1 takip ettiğin belli oldu :). Schumacher geri bildirimleriyle her sezon biraz daha geliştirilen aracın kaymağını rosberg yiyiyor gerçekler apaçık ortada.

  ''Sokaklar sizin gibi anlamsızca konuşmalar yapan, kalıplaşmış fikirlerine kılıf uyduran tiplerle dolu. Ama dünya böyle, birileri konuşup duruyor birileri de arı gibi çalışıyor. Netice apaçık ortada, ama onu görebilecek olsanız zaten sizin de buralarda takımlarınız, pilotlarınız, sponsorlarınız olurdu. Ama sizin abuk subuk yorumlardan başka birşeyiniz yok '' aynen senin yaptığın gibi değil mi? hayırdır sen çok çalışıyon para *** olduğu için takım mı kuracaksın yoksa :))

 7. Bu gün (26.04.2012) yarışı izledim de Houg niye Shumiye katılmıyor acaba.Maldonado bile lastik patladığı için yarış dışı kalmış.Amacı ne bu adamın,Rosi'nin kankası olduğunu belli etmek zorunda mı.? Bir yere bir şey koydum sadece HOUG biliyor:))))

 8. Ne kadar yazık hepinize ya, anlayamıyorsunuz Şumi'ye de Brawn'ı da Ferrari yarattı. Beğenmediğiniz Rosberg tek kelime konuşmadan 3 podyum 1 pole 1 galibiyet aldı 3 sezonda, Şumi'nin en iyi derecesi 4.lük, o da gridin yarısının elendiği yağmur yarışında. Ne derseniz deyin, Şumi ağlamaya, Rosberg parlamaya devam edecek. Siz de burada vır vır konuşun. Sokaklar sizin gibi anlamsızca konuşmalar yapan, kalıplaşmış fikirlerine kılıf uyduran tiplerle dolu. Ama dünya böyle, birileri konuşup duruyor birileri de arı gibi çalışıyor. Netice apaçık ortada, ama onu görebilecek olsanız zaten sizin de buralarda takımlarınız, pilotlarınız, sponsorlarınız olurdu. Ama sizin abuk subuk yorumlardan başka birşeyiniz yok

 9. Ne yapmaya çalışıyorlar anlam veremiyorum. Schumi de çıkıp da bunlara laf bile söylemiyor ya, ne diyeyim, olgunluk bu olsa gerek.

  Bir itiraf: Schumi'mim insan taş olsa çatlardı, sen hala Ya Sabır diyorsun !

  Not: Benzetmek olmasın ama şu an Ferrari'nin Massa'ya yaptığından çok daha kötüsünü Mercedes Schumi'ye yapıyor. (Yanlış anlaşılmasın, Massa'yı kötülediğimden değil, Massa son yarışta şampiyonluğu kaçırmış bir pilot, unutmayalım. Mercedes'te Schumi'nin karşısında olup da şu an resmen Schumi'yi ezenler kimi el üstünde tuttuyor, Rosberg'i !! )

  İnanamiyorum, efsanem eğer böyle bir felsefesi olan takımda yarışacaksan keşke diyorum, keşke gelmeseydin de şu an Mercedes GP'i görseydik. Ne durumdaydı, kim ne kadar Mercedes'ten bahsediyordu..

CEVAP VER