Ecclestone: "Fransa GP Anlaşması Tamam"

0

Uzun bir zamandan beri Fransa’nın döneceği söylense de resmi açıklamalar henüz yapılmadı. L’Equipe’ye konuşan Ecclestone, Fransa GP’nin Paul Ricard pistinde yapılması için anlaşmanın yapıldığını ve anlaşmanın 2013, 2015, 2017, 2019 ve 2021 senelerini kapsadığını, yarışların Paul Ricard pistinin tam versiyonunda yapılacağını söyledi.

Ecclestone “Anlaşma yapıldı. Spor Bakanı David Douillet ile geçen salı günü finansal açıdan anlaştık.”

“Yarış parası konusunda bir kaç noktayı konuşuyoruz. Ufak pazarlıklar devam ediyor. Ancak benim için yarışın yapılacağı konusunda şüphe yok ve hepsini çözeceğiz.” dedi.

Fransa’nın Belçika yarışı ile dönüşümlü olması bekleniyor ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yok.

 

Facebook Yorumları

yorum

Öneri:  Mercedes, Üst Üste Galibiyet Rekorunu Kırabilir

HENÜZ YORUM YOK

 1. Fransız siyasetinin halkına ilk sunuşu 🙂

  Dünya üzerinde SPA'ya alternatif tek bir pist yokken alternatif oluşturma çabaları….
  Belki Nord. ama onun da kalitesi çok düşük.

  Bir sezonda 5 yarış Belçika da koşulsa bile olacakken olanlara bakın.

 2. SPAYA DOKUNMA YAŞLI MORUKKKKKK DOKUNMAAAAAAAAA LAYN! CANIMI SIKMA! Spa gibi çok ilgi gören Rogue nasıl olurda silersin yaşlı moruk artık geber git kurtulalım senden en güzelimsi pistleri teker teker alıyorsun paran uğruna yeter artık çek git bu spordan! İşk basda Turkiye simdi belcikami bas git dokunma SPAYA!

 3. Ben Türkiye geri gelir mi diyorum Bernie saçmalıklarla uğraşıyor.Bir yılda en sevdiğim 2 pist,hem de biri ülkemde,takvimden çıktı bu kadarı da fazla :/

 4. valensiya varken neden en büyük pistte gerçek pilotların meydan okudukları efsane mekan.ya herşey paramı arkadaş.istanbulparkı bile gözümde yokken şimdi 2 yılda birmi izleyeceğiz spayı.tıpkı bahreyn gibi.

 5. Fransa GP'nin Paul Ricard pistinde yapılması için anlaşmanın yapıldığını ve anlaşmanın 2013, 2015, 2017, 2019 ve 2021 senelerini kapsadığını

  Yazık oldu Spa'ya

CEVAP VER