Lauda: "Hamilton, VIP Saçmalığından Etkilenmemeyi Öğrenmeli"

0

Vettel için konuşan Lauda:”Kafası, bütün bu VIP saçmalıklarından etkilenmiyor. Bunlardan hiç rahatsız olmuyor.”

Aksine, şu anda en hızlı araç olarak görülen MP4-27’nin koltuğuna oturan Hamilton, geçen sene hem profesyonel hem de özel hayatıyla çok sıkıntılı bir sezon geçirmişti.

Lauda: “Saf hız ve yetenek açısından Lewis, Sebastian kadar iyi. Ama bazen (Hamilton), farklı hayat tarzı yüzünden etkileniyor.”

“Aklını tekrar toparlar ve etkilenmezse, güçlü bir rakip olacaktır.”

Öte yandan Hamilton’ın önünde Jenson Button etkeni de var. Button, McLaren’a geldiği ilk sene Hamilton’a yakın performans göstermiş; 2011’de de önüne geçmişti.

Lauda: “Jenson, takımdaki iki numaralı pilottu ama mükemmel bir iş çıkardı.”

“İstikrarını korudu ve bugün onun Lewis ile mücadele edişini görmek ilginç. Çünkü bu, F1’deki en güçlü ikili.”

Hamilton ve Button arasındaki mücadele şimdiye kadar sakin geçti ama Johnny Herbet’e göre ikilinin şampiyonluk çekişmesi kızıştığında bir başka Alonso-Hamilton durumu görülebilir.

Herbert: “Gerçekleşmesi için formül bu”

Facebook Yorumları

yorum

Öneri:  Maldonado Pirelli'ye Yardımcı Oluyor

HENÜZ YORUM YOK

 1. hee gördük len silvıstır 3 hafta önce vettelin karthikeyanla nasıl dostça geçindigini gördük.evet vettel hiç kavga etmez diğer pilotlarla hele hele ağzını hiç bozmaz hele hele hakaret hiç etmez anca 7 kiremit oynar :-))

 2. Lewis ShowCase bak dostum ben laflarımın arkasındayım vettel hamiltonDAN daha yetenekli ve hızlı geçmişte f 3 te onu geçtiği savunmasıyla darmadağan ettiği yarışlar var 2011 de hami polü alıyodu vettel son dakkada atıyodu golü bu sene sonunda vettelin en hızlı olduğu ortaya çıkacak şampiyon olursak bide bana subjektif deme
  alonsoculara göre alonso
  hamiltonculara göre hamilton
  kimi cilere göre kimi en hızlıdır ( bi kişi hariç adam kendi pilotunun en hızlı olmadığını söylüyor)

 3. kendisinden tiksinsemde briatore ne demişti tek turda vettel hamiltonda da alonsodan da daha iyi
  yahu vettelin geçen seneki pol turlarını izle çoğu kusursuzdu hepsi son dakkada geldi üstelik senenin 2. yarısında mc laren red bull dan daha hızlıydı ( mc larenden bir yetkili demişti )
  hindistandaki vettelin tek turdaki o performansını izle kers drs viraj giriş çıkış her şey kusursuzdu
  eeee kusursuz olan bu pol turunu hamilotn geliştirebilirmi hiç en yetenekli pilot bile 0.034 saniye anca geliştirir

 4. vettel çok hızlı, ama hamilton kadar değil. tek turda hiç değil. 2011'de vettel'den pol alan tek pilot hamilton'dı. vettel hamilton'u ezer geçer demişsin, seni Türkiye trollerle mücadele birliğine havale ediyorum.

  vettel de en iyi 5 pilot arasında diye düşünüyorum. ama yine de kendini kanıtlaması için bu sezon iyi mücadele çıkarması ve de sağlam bir takım arkadaşı olup mağlup etmesi gerekir. webber gibi orta sınıf pilotu mağlup ederek olmaz.

 5. Lauda'dan Alıştığımız Gibi Saçma Bir Açıklama Gelmiş.

  Hamilton Saf Hız ve Yetenek Olarak Vettel'den Daha İyi.

  Agresiflikte Bazen Aşırıya Kaçması ve Özel Hayatınının İşine Yansıması Hariç Kötü Başka Yanı Yok.

 6. rambo bir şey demiyorum artık sana sensin kardeş sana göre vettel en iyisi , olağanüstü , uzaylı , bütün f1 pilotlarından daha yetenekli ya arkadaş böyle yorumlar yazacaksan ya bu sitede tepki çekmeye devam edersin ya da çeker gidersin.ben senin kadar subjectif yorum yapan birisini görmedim göremem

 7. Şu anda pistteki en yetenekli pilot hamiltondur.ondan sonra kimi ve kobayashi gelir.alonso ilk 5 e girer. vettel,webber,massa,button bunlar orta sıra takımlarda puan mucadelesi verebilir.

 8. Lauda konu dahilinde bir alman oldugu zaman her daim taraflidir, standart Alman milliyetciligi, ve kendisi siklikla sacmalar.

  Ben Vettel' e yeteneksiz demiyorum, ya da cok yetenekli olmadigini iddia etmiyorum, aksine yetenekli oldugunu her zaman soylerim (diger yorumlarima bakabilirsin). Ama konu Hamilton ile saf hiz ve yetenek konusunda kiyaslamaya gelince, Hamilton kesinlikle Vettel' den daha ustun. Bunu da Hamilton' i sevdigim icin degil, dogru oldugunu dusundugum icin yaziyorum, zira kendisi Ferrari' de gormek isteyecegim bir pilot degil ki Vettel'i Ferrari' de onun yerine tercih ederim 😉

 9. 1. Bu adam konuşmuyor, nerelerde diyordum, cevabımı aldım.
  2. Hamilton hakkında dediği doğru, ama XIX ile ne kadar uzak olabilir VIP modundan, tartışılır.
  3. Vettel'in geçen yarış bize mental olarak ne kadar dengeli bir insan olduğunu gördük.
  4. Lastikler burada olduğu sürece Button, Hamilton ile aynı ayara gelebilir.

 10. "Lauda: "Saf hız ve yetenek açısından Lewis, Sebastian kadar iyi"

  bir başka deyişle bu veciz demeçten Hamilton için Vettel'in referans noktası olduğunu da öğrenmiş oluyoruz..

  bu hiç adil değil…

 11. Aman dostum ne yapıyorsun sen? Bütün tepkileri üstüne mi çekecen? Vettel' in iyi bir pilot olma ihtimali yok, aslında o 10 saniye hızlı bir araca sahipti ama o kadar kötü bir pilot ki fark bu kadar az gözüktü, zor şampiyon oldu !!! (olası tepkileri çekmemek için yorumun ağır ironi içerdiğini belirteyim. Gerçi böyle bir yorumda ironi anlaşılmıyorsa o da ayrı bir konu 🙂 )

 12. bende alonso ve hamiltonun en iyi iki pilot olduğunu düşünüyorum. 2007'de ikisi aynı takımda yarıştı aynı puanla sezonu tamamladı. geçen yıl ferrariden daha hızlı mclaren ile lewis alonsonun gerisinde kaldı. podyuma çıkamayacak kadar kötü olan ferrariyi 10 defa podyuma çıkaran alonso söz konusuysa elbetteki önce alonso sonra hamilton…

 13. hamilton'un vettel'den daha iyi olduğu apaçık ortada. alonsoyu yenen adamdan bahsediyoruz. bu arada button hamilton'u yensin diye canını verecek adamlar var burda, o zaman durum şöyle olacak: button gibi vasat bir pilotun yendiği pilota, alonso yenildi.

  saf hız ve yetenek açısından lewis hamilton en önde şu anda. kimi raikkonen de modunda olduğu zaman en az hamilton kadar iyi. alonso çok çok iyi bir pilot. ilk 3 sıralaması yapsam raikkoneni koymam ama alonso ve hamilton kesinlikle en iyi 2 pilot.

 14. "Saf hız ve yetenek açısından Lewis, Sebastian kadar iyi" diyor lauda. benim bu fikre katılmam mümkün değil hamiltonın vettelden daha iyi olduğunu düşünüyorum. istatiksel olarak vettel önde olabilir bu hamiltondan daha iyi olduğu anlamına gelmez bu istatistikler otomobilinin daha iyi olduğu anlamına gelir…

CEVAP VER