İspanyol takım, sıralamadaki başarısızlığı nedeniyle Avustralya’da sezonun ilk yarışına katılamamış ama Malezya’da hem sıralamada %107’yi geçmiş, hem de her iki aracıyla damalı bayrağı görmüştü.

Takım Patronu Luiz Perez-Sala, Sepang ile Şangay arasındaki 3 haftalık boşluğun Çin GP hazırlıklarında faydalı olduğunu belirtti.

Perez-Sala: “Sezona başlangıç çok karışıktı. Çünkü diğer takımlara göre takvimin gerisindeydik. Avustralya’da piste çıkmak, bir hafta sonrasında ise Malezya’da gelişim kaydetmek için pey bir çaba sarf etmemiz gerekti.”

“Hâlâ yapılacak çok şey, gelişmemiz gereken çok alan var. Ama en azından bu iki haftada verileri incelemek, hazırlanmak ve bataryaları doldurmak için biraz daha fazla zamanımız oldu. Dolayısıyla Çin’e çok daha iyi bir durumda gittiğimize inanıyorum”

“F112’nin daha ilk adımlarını attığını unutmamalıyız”

“Şangay’da soğutma ve aerodinamiği en uygun seviyeye çekme adına bazı küçük güncellemelerimiz olacak. Bu hafta sonu için hedef, bu ayarlamaların işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek. Özetle, araçtan daha fazlasını elde etmeliyiz ama bunun yanında takım çalışması ile koordinasyonu geliştirmeliyiz”

Yorum yok

 1. takımın 2004'te ki durumu ve sonrasından bahsediyorum. 2003'te ki kazandıkları yarış çok ekstrem koşullarda olduğunu kabul etmek gerek. Öncesi hakkında(2002 ve öncesi) yorum yapacak kadar F1'i takip etmiyordum fakat yamulmuyorsam 99 yılı civarlarında podyumları olması gerek ve benim bildiğim Jordan hiç bir zaman fazla bütçeli bir takım olmadı, hep orta-düşük, çoğunlukla da düşük bütçeli bir takımdı. Takıma para akışı geldiği zaman işler değişti, Force India bence an itibariyle başarılı bir takım. Bence biraz duygusal yaklaşmışsın Jordan'a, yada bana öyle geldi :)
  Yorumu bildir

 2. ya sadece İspanyon diye sponsor olmazlar bence, Santander çok büyük yatırım yapıyor ve Türkiye'de olmasa da Avrupa'da baya bilinir sanırsam. Mclaren, Ferrari sponsorluklarından ne kadar zirveyi hedefledikleri belli. HRT gibi oturmamış bir takım onlara hafif geliyor anladığım kadarıyla :)
  Yorumu bildir

 3. ben Hrt ve Marussia'yı hayranlıkla izliyorum. Sırf sporda bulunmak için bu kadar uğraşıyorlar, paraları yok sponsorları yok, düzgün imkanları yok, ama hala uğraşıyorlar. Benim gözümde çabalarıyla iyi bir yere sahipler. Tabi öndekilerin yarışını berbat etmelerinden bende hoşnut değilim. Ferrari testlerde yüzlerce kilometre yaptıktan sonra sorunlarını buldular (çözebilecekleri de muamma) Mercedes kaç yıldır dört lastiği anlayamadı, bu adamlar test yapmadan yarışlara çıktılar (tabi hrt ilk yarışa çıkamadı ama olsun, Marussia çıktı).

  Sonuç olarak bu adamların bütçelerini ikiye katlayın bir Toro Rosso veya Force India kadar iyi olacaklardır. 5 saniyeyi 3,5 saniyeye düşürürlerse işte o zaman bu sporda daha iyi bir konumda olurlar. Senelerce ezilen Minardi takımının azıcık destekle farklı bir isimle yarış kazandığını, Jordan'ın Hindistanlı biri tarafından alınıp biraz finanse edilmesiyle podyum gördüğünü ve en yakın zamanda gördüğümüz üzere bitti durumuna gelen takımını geri alan Peter Sauber'in de yarış galibiyetini kaçırıp 2. sıraya çıktığını unutmayalım. Bu Hrt ve Marussia'ya da biraz daha tecrübe ve para lazım o kadar
  Yorumu bildir

Yorum Yap