2012 Formula 1 TV Yayınları D-Smart'ta!

689

Bugün gelen haberlere göre D-Smart, 3 seneliğine Formula 1’in yayın haklarını satın aldı ve yarışlar D-Smart’ta Smart Spor 77. kanalda yayınlanacak.

Yayın haklarını satın alan Saran Holding, uzun süren görüşmelerin ardından D-Smart ile yayıncı hakkı konusunda anlaştı ve bu hafta sonu Avustralya’da başlayacak olan Formula 1 yarışları Smart Spor 77. kanaldan yayınlanacak. Yarışları ise son senelerde alıştığımız şekilde Serhan Acar sunmaya devam edecek.

Bu açıklama ile yayın hakları konusunda sonunda net bir şey öğrendiğimiz için sevindiğimizi belirtsek de, yayınların ücretli platformda yayınlanacağı için duyduğumuz üzüntüyü TRF1.net olarak belirtmek istiyoruz. 

Sezonun ilk yarışından itibaren ücretli yayınlara para veremeyecek olanlar için daha önceki senelerde antrenman seanslarında yapmış olduğumuz gibi internetten izleme konusunda link paylaşma konularında yardımcı olmaya çalışacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Yayınların karasal kanallarda yayınlanmaması halinde D-Smart’ı olanlar ve alacaklar için mutlu, alamayacaklar için üzgün olduğumuzu belirtiyoruz.

Türkiye’deki Formula 1 sevelere hayırlı olsun…

http://www.facebook.com/SifreliF1YayiniIstemiyoruz

 

Güncelleme: Serhan Acar’ın twitter’dan yaptığı açıklama: “Avustralya GP için yayına çalışmaya başladım :) Cumartesi ve Pazar TSİ ile saat 08:00’den itibaren Smart Spor HD’de mikrofon başındayım…”

Facebook Yorumları

yorum

689 YORUMLAR

 1. Selam arkadaşlar.

  Ben de F1 yayınlarını D Smarttan izleyemiyorum. İnternetten olabilir fakat TV kadar güvenli olmuyor. Yani yoğunluk bağlantı kopması vs. İnternetten araştırmalar yaptım ve söylenen idman tv'yi decoderimde açmayı başardım. Decoderim Goldmaster 15300 CI. Yarışı sorunsuz izledim. Şimdi bulduklarımı paylaşıyorum.

  İdman Tv Frekansı: 10965 H 12800 5/6

  Aşağıdaki adreste ise biss keyleri ve nasıl girileceği bir çok model decoder için anlatılmış.

  http://www.uydukurdu.com/forum/showthread.php/idman_tv_biss_key-174660.html

  Benim decoderinkiler (Goldmaster 15300 CI) şunlar.

  No: 001
  Provider: 000100
  İndex: 00 12 34 56 00 65 43 21 00

  Şimdi bu keyleri girdiğimde başarılı olamadım. Sonraki araştırmamda sadece Provider değerini 000002 olarak değiştirileceğini öğrendim ve o şekilde düzelttiğimde kanal açıldı. Diğer decoderler için değişikliğin nasıl yapıldığını bilemiyorum. Bilen arkadaşlar paylaşırlarsa faydalı olabilir.

  Herkese sorunsuz izlemeler diliyorum.

 2. 1996 yılından bu yana izlediğim bu etkileyici motorsporunu (WRC ve Moto GP yide eklerim)paralı platformlarda izlemek insana elbette hoş gelmiyor ama dünya egemenliği para tröstlerinin elinde bu tarafına laf edemiyoruz.malum halkımızın tepkisiz yapısı ortada.bu durum ingiltere de olsa ingiliz 5 kuruş için 3. dünya savaşını başlatır.Neyse izlemenin ekonomik yollarına gelince.burada da paylaşılmış internetten izleme imkanımız hala mümkün.bende rtl den yıllardır izlerim Espn in spor ağlarında istediğiniz yayınlara ulaşırsınız.ama her iş internette biter rastgele herkese.

 3. herkes idman tv ve rtl'den bahsediyor ama önceki sene TRT'yi bile biss şifresi girmeden izleyemiyorduk uydudan. Uluslararası kanalların uluslararası yayınları şifreli yayınlama zorunluluğu var. İdman tv'yi açıp tam yarış başlarken şifreli kanal yazmayacağı ne malum? Bunu ancak ilk yarış ardından anlayabileceğiz sanırım.
  Bu arada D-smart sınırsız internetle birlikte 55 tlye veriyor maxi paketi. 2 yıl tahahütlü tabi. Almak isteyenler değerlendirebilir bu kampanyayı.

 4. 2) İdman azerbaycan kanalından da izleye bilirsiniz.buyrun link ( http://www.idmantv.az/ ) siteye giriş yaptıktan sonra.aşağıda resimde belirttiğim canlı yazılan yere tıklayın.sonra ufak bir yazılımı yüklemeniz söylenecek yükledikten sonra canlı yayını izleye bilirsiniz

 5. 2) İdman azerbaycan kanalından da izleye bilirsiniz.buyrun link ( http://www.idmantv.az/ ) siteye giriş yaptıktan sonra.aşağıda resimde belirttiğim canlı yazılan yere tıklayın.sonra ufak bir yazılımı yüklemeniz söylenecek yükledikten sonra canlı yayını izleye bilirsiniz

 6. idman tv yi şu an hem internetten hemde uydu dan izleyen var mı. şu an işteyim nette yok yani yayın varda eskiden TRT kapanıştan sonra renkli bir şey çıkardı o var işte.

 7. 2002 sezonunda izlemeye başladıysamki bunda bir sorun yok kiminin mclarendeki ilk yılını buttonun renault daki yılını ilk malezyalı pilotu hatırlarım ben he aynısını bana ailemde de diyorlar ama dalga geçmiyorum burda ben …

CEVAP VER